Hittel vértezett százévnyi derű

2012. május 29., címkék: tamás ilonka, kettős állampolgárság, szlovákiai reformátusok (szrke), tamás aladárné szűcs ilona

Tamás Aladárné Szűcs Ilona a napokban ünnepelte századik születésnapját. A rimaszombati Ilonka néniről akkor kezdtek megjelenni a híradások, amikor nemrégiben megfosztották szlovák állampolgárságától. 2006-ban életművéért még megkapta a Szlovák Köztársaság Arany Plakettjét.

Nemzetpolitikai tabudöntögetés

2011. június 21., címkék: generális konvent, kettős állampolgárság, Háttér, temesvár

„A kettős állampolgárság az egyes emberek eléréséről, az autonómia pedig a közösségek eléréséről szól – fogalmazott temesvári előadásában Répás Zsuzsanna a magyar kormány nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkára, aki szerint ez a két nemzetpolitikai tabu is megszűnt létezni az elmúlt egy évben. Az MRE Zsinatának tagja a Kárpát-medencei református egyházak és egyházkerületek elnökségeit tömörítő testület, a Generális Konvent ülésén áttekintést adott a nemzetpolitika elmúlt húsz évéről.